Otaku song

sobota, 2 listopada 2013

Recenzja Hataraku Maou-sama

Konbawa.Oto następna recenzja.Życzę dobrego czytania ;)
Tytuł anime to: Hataraku Maou-sama
Gatunek: Komedia Romantyczna, Fantasy

Fabuła:

Okrutny władca demonów, nazywany Lord Satan podbija kraj Ente Isla. Miasta płoną, żołnierze nie wiedzą co robić.Na szczęście dobru udaje się znowu zatriumfować i Władca Ciemności ucieka do innego świata.Gdy międzywymiarowa brama zamyka się za nim, odkrywa, że jest w niezwykłej krainie zwanej Tokio, którą w teorii może swobodnie podbić.Gdyby tylko na Ziemi była magia.Jeść trzeba, a pieniędzy nie zdobywa się z podbitych miast, ale ciężką pracą. Pytanie gdzie ktoś kto specjalizuje się w podbojach znajdzie pracę? Chyba tylko w fast foodzie.

Bohaterowie:Sadao Maou (Władca Ciemności) - Chcąc podbić Enta Isla wykazał wielkie okrucieństwo zabijając niewinnych ludzi.  Na Ziemi jednak jest opiekuńczy i odpowiedzialny, zwłaszcza wobec swojej współpracowniczki z MgRonald Chiho, a nawet wobec Bohaterki Emilii.Emi Yusa (Bohaterka Emilia) - Jest miła i stara się chronić wszystkich ludzi. Ma silną wolę i jest w stanie posługiwać się Świętym Mieczem. Była wychowywana przez ojca w Ente Isla.
Shirō Ashiya - Ma impulsywny harakter. Bardzo szanuje swojego pana. Jest jednym z generałów Władcy Ciemności.   
Chiho Sasaki - Jest bardzo nieśmiała, ale stara się mieć twardą osobowość. Uczy się w liceum. Pracuje razem z Maou i zakochała się w nim. Moja ocena anime:


To jest jedne z moich ulubionych anime. Jak dla mnie do tego anime nie trzeba niczego dodawać, ani niczego odejmować.


Na koniec pare obrazków ;3


3 komentarze:

 1. Jestem w trakcie oglądania i jak na razie jestem bardzo zadowolona. :)
  Pozdrawiam. :3

  OdpowiedzUsuń
 2. Kocham to anime! Najbardziej podobają mi się wątki: Sadao + Chiho ;) W końcu dziewczyna ma moje nazwisko, więc musi być kawaii ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja się w anime zakochałam! Oglądałam już raz i, kiedy skończę Romeo i Julię, obejrzę znów. Uwielbiam je, zarówno ze względów na wątki parodiujące, jak i poważne. Swoją drogą, też uwielbiam Chiho i Sadao, gdy są razem – wolałabym, żeby Sadao był właśnie z nią, nie z Emilią.

  OdpowiedzUsuń