Otaku song

niedziela, 15 września 2013

Recenzja Arcana Famiglia

Konbanwa. Pora na kolejną recenzję. Nie zabraknie oczywiście humoru, walk i przystojnych panów. Miłego czytania. ;3
Tytuł anime to: Arcana Famiglia
Gatunek: Akcja, Fantasy, Komedia, RomansFabuła:

Niewielką wyspę Regalo chroni organizacja zwana Arcana Famiglia. Felicita przybywa na wyspę by spotkać się z ojcem, czyli przywódcą wspomnianej wcześniej organizacji. Po dotarciu okazuje się, że Mondo, czyli "ojciec" organizacji postanowił wreszcie przejść na zasłużoną emeryturę. By wyłonić nowego szefa Mondo organizuje turniej Arcana Duello. Nagrodą bonusową ma być ręka Felicity. Przyjaciele dziewczyny, Nova i Liberta postanawiają bronić jej wolności. Dziewczyna również bierze udział. Oczywiście uczestnicy mają również dodatkowe moce dzięki kontraktowi z kartami tarota. Kto wygra turniej i zostanie głową organizacji?

Bohaterowie:


Felicita - Jest jedyną córką lidera Arcana Famiglia. Ma 16 lat. Zawarła kontrakt z kartą Gli Amanti: Kochankowie – kartą Arkanów Wielkich o numerze VI – dzięki czemu jest w stanie czytać w sercach innych ludzi. Swój Znak Arcana nosi na klatce piersiowej. Jest bardzo surowa i zawsze dąży do obranego celu.


Liberta - Przyjaciel Felicity. Ma 18 lat. Zawarł kontrakt z kartą Il Matto: Głupiec – pierwszą kartą Arkanów Wielkich. Swój Znak Arcana nosi na czole. Jest energiczny i wesoły.


Nova - Jest kuzynem Feilcity. Jest przywódcą "Serii Kielichów". Ma 15 lat. Zawarł kontrakt z kartą La Morte: Śmierć – kartą Arkanów Wielkich o numerze XIII. Swój Znak Arcana nosi na karku. Jest bardzo utalentowany. 


Debito - Jest przywódcą "Serii Denarów". Ma 23 lata. Zawarł kontrakt z kartą L'eremita: Eremita – kartą Arkanów Wielkich o numerze IX – dzięki czemu może stać się niewidzialny. Swój Znak Arcana nosi na stopie przy kostce. Uwielbia flirtować z Felicitą. 


Pace - Jest przywódcą "Serii Buław". Ma 25 lat. Zawarł kontrakt z kartą La Forza: Siła – kartą Arkanów Wielkich o numerze XI. Swój Znak Arcana nosi na wierzchu dłoni. Uwielbia jeść lasagne.


Luca - Jest osobistym lokajem Felicity. Ma 29 lat. Zawarł kontrakt z kartą La Temperanza: Umiarkowanie – kartą Arkanów Wielkich o numerze XIV. Swój Znak Arcana nosi na języku. Jest nadopiekuńczy wobec Felicity.


Dante - Kapitan Dywizji Wywiadu. Ma 38 lat. Zawarł kontrakt z kartą L'Imperatore: Cesarz – kartą Arkanów Wielkich o numerze IV – dzięki czemu może usunąć i manipulować wspomnieniami. Swój Znak Arcana nosi na głowie. 


Jolly - Jest prawą ręką Mondo i drugim najwyższym rangą członkiem w rodzinie. Zawarł kontrakt z kartą La Luna: Księżyc – kartą Arkanów Wielkich o numerze XVIII – dzięki czemu może usunąć i manipulować wspomnieniami. Swój Znak Arcana nosi na prawym oku. Jest najlepszy w alchemii na wyspie.

Moja ocena serii:

Anime bardzo mi się podobało. Na początku nie byłam pewna czy warto się za nie brać, ale naprawdę nie żałowałam żadnej chwili przy nim. Kreska i muzyka również bardzo mi się podobało. Myślę, że jeżeli ktoś postanowi obejrzeć to anime nie będzie żałował.

Opening i Ending:

Opening:Ending:Na koniec kilka obrazków:

2 komentarze:

 1. Uwielbiam to anime, świetnie że zrobiłaś tą recenzję. Wiele ludzi pisze że to jest "do bani", "szkoda czasu" itd. Czytając nie byłam pewna jaka będzie twoja ocena, ale cieszę się, że mamy to samo zdanie ;3 I pytanko ode mnie: Wolisz Novę czy Libertę? Bo ja kocham Libertę, jest boooski ^.^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście obaj są fajni, ale masz rację co do Liberty, jest boski. ;3
   Co do anime - myślę, że więcej osób powinno je obejrzeć, bo na pewno nie jest to strata czasu. ;D

   Usuń